Võlahätta sattunud jäävad ilma tasuta infotelefonist

Madis Filippov
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Perede rahaline seis ei ole taastunud.
Perede rahaline seis ei ole taastunud. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

MTÜ Võlanõustajad avas eelmise aasta novembris tasuta võlanõustamise infotelefoni, kuid on sunnitud selle alates 1. märtsist sulgema.

MTÜ Võlanõustajad eestvedajad Ülle Schmidt ja Terje Lääts avasid heategevuslikus korras nõuandetelefoni, kuna kümned tuhanded Eesti inimesed on hädas võlgadega ja ei tea, mida ette võtta probleemide ilmnemisel.

Nende teatel jäädi rahastusest ilma, kuna sotsiaalministeeriumi ametnikud ei soovinud toetada infotelefoni jätkamiseks esitatud projekti.

«Üle kolme kuu toimunud telefoninõustamisest said abi inimesed igalt poolt Eestist, aga lõputult sellist tööd tasuta teha ei jaksa,» ütles Schmidt.

Võlanõustajad toonitavad, et siiski oleks infotelefon hädavajalik. Näiteks äsja teatas maksuamet 92 900 Eesti inimese kohustustest täitemenetlustes, pankade andmetel on üle kümne tuhande inimese seotud õppelaenuvõlgadega ja tuhanded jäänud ilma oma kodudest.

Inkassofirmade maksmata nõuete puhul ähvardab kohtutee kümneid tuhandeid. Võlanõustajad näevad iga päev, et nendele kurbadele Eesti arvudele võib lisada töötud, üürimaksmisega raskustes olevad, kiirlaenulõksudesse jäänud ja majanduslikus kitsikuses olevad inimesed.

«Loodan, et sotsiaalministeerium organiseerib kiiresti ise uue võlanõustamise infotelefoni avamise,» lisas Schmidt. «Senine helistajate rohkus näitab ilmekalt vajadust nõuandetelefoni järele, kust võlgadega hättajäänud saaksid abi küsida. Teenus oleks tarvilik seda enam, et paljudes maakondades lõppes tasuta võlanõustamine.»

Viimast korda on tasuta võlanõustamise infotelefon 5800 1471 avatud teisipäeval, 28. märtsil kell16.00-19.00.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles