Nõlvak: miks peaks inimene pudelivett jooma?

Rainer Nõlvak.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

«Ma ei näe ühtki põhjust, miks inimene peaks tarbima pudelivett,» ütles «Teeme ära!» koristuskampaania maalt merre laiendada plaaniv ettevõtja Rainer Nõlvak rahvusvahelisele veepäevale pühendatud pressibriifingul.

«Kindlasti pole pudelivesi surmav, aga plastpudelis võib ta olla tervisele kahjulik,» märkis Nõlvak. Ta selgitas, et plastile lisatakse, selleks et see pehme oleks, mürgiseid lisandeid, mis kõrgemal temperatuuril hakkavad vette imbuma.

Näiteks rannas ei tasuks kindlasti sellist vett osta. Pudelivesi ei saa olla kraaniveest tervislikum ka seetõttu, et kraanist tulev vesi läbib mitmed kontrollimised.

Nõlvaku sõnul tuleks ka linnaruumi paigutada veekraane, kust möödujad alati puhast vett saaksid. Ta imestas sedagi, et meil inimesed oma väljaheited puhtasse joogivette teevad. «Loomad ei tee seda kunagi,» sõnas ta.

Eeloleva «Teeme ära!» üle maailma leviva kampaaniaga on lubanud ühineda ka Vahemere ääres olevad riigid. Selle raames plaanib Nõlvak kaasata mere puhastamisse meresõitjaid, nii et näiteks jahimeeskond korjab vees hulpiva prahi selleks ettenähtud kilekotti, mille siis sadamas ära annab.
 

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles