SmartPOST avab Eesti ja Soome vahelise postipakiteenuse

Посылочные автоматы SmartPOST

FOTO: Эльмо Рийг / Sakala

Tänasest on Itella SmartPOSTi era- ja äriklientidel võimalik saata pakke lisaks Eesti pakiautomaatidele ka Soome SmartPOSTi pakiautomaatidesse ja postkontoritesse.

Tänasest käivitunud teenus võimaldab Eesti ja Soome elanikel SmartPOSTi vahendusel saata pakke mugavalt ka naaberriiki. Lisaks võimalusele vahetada pakke SmartPOSTi automaadivõrgustikus, mis koondab 50 pakiautomaati Soomes ja 52 automaati Eestis, on klientidel võimalik läkitada SmartPOSTi automaatidest saadetisi ka kõikidesse Soome postkontoritesse, mida on kokku 1050.

Uus teenus pakub ettevõtte sõnul suurt huvi äriklientidele, kellest suure osa moodustavad rahvusvahelised e-kaupmehed.

«Pakivahetus Soomega avab uusi võimalusi nii eraklientidest tarbijatele kui ka Eesti-Soome suunal tegutsevatele kataloogikaubamajadele ning e-kaupmeestele,» kommenteeris Itella SmartPOST tegevjuht Risto Eelmaa. Tema sõnul on populaarseimateks kaupadeks, mida eestlased Soomest ostavad, riided ja koduelektroonika.

Eesti-Soome pakivahetuse potentsiaali usub ka Itella pakiteenuste ärisuuna juht Tommi Sunikka. «Näeme, et Eesti-Soome vahelise kiire pakivahetusteenuse järele valitseb suur nõudlus, mida lisaks e-kaubandusele võimendab ka turistide ja tööjõu aktiivne liikumine naaberriikide vahel,» rääkis Sunikka, kes on kindel, et teenus võetakse positiivselt vastu nii Soomes töötavate eestlaste poolt kui ka Eestit külastavate Soome turistide poolt.

Uus pakutav teenus on soodsaim pakisaatmise viis Eesti ja Soome vahel. Väikseima paki (S, kuni 12x36x60 cm) saatmine teise riigi SmartPOST pakiautomaati hakkab maksma 10 eurot. Suurima paki (XL, kuni 60x36x60 cm) saatmise hinnaks saab 14 eurot. Soome postkontoritesse paki saatmisel on hinnad veidi kõrgemad.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles