Tere tulemast Kerttu aeda: unistuste kodu Tartumaal

Minu maja.

FOTO: Kerttu

Minu aed asub Tartumaal Rõngu vallas Käärdi alevikus. Siin Elva linna külje all asuval 3474 ruutmeetrisel krundil tahan ma veeta oma elu, nautida ilusaid hetki koos abikaasaga ja kasvatada üles oma lapsed.


Jah, olen nõus, et maailmas on tuhandeid ilusamaid ja paremaid paiku, kus elada. Kuid elu on toonud mind siia ja siia ma ka jään, sest tegelikult ei ole ju asi kohas, kus sa elad, vaid asi on sinu peas ja südames.

Olen kindel, et inimene, kes ei ole rahul seal, kus ta on, ei ole rahul kusagil, sest see rahulolematus tuleb tema seest. Mina mõtlen, et seal, kus olen mina, on kõik hästi.

Kolisime siia aastal 2007, kui ehitasime endale maja. Selle viie aastaga on palju muutunud – täielikust heinamaast on saanud elamiskõlblik krunt. Samas on siin veel nii palju teha. Kuid vist ei olegi olemas aeda või majapidamist, mis oleks täielikult valmis.

Enne siia kolimist, ei olnud mul aiandusest õrna aimugi. Ja kui keegi oleks mulle kunagi öelnud, et ma hakkan nautima aias toimetamist ja oma köögiviljade kasvatamist, oleks ma selle peale vaid naernud ja mõelnud, et selline asi ei saa küll kunagi juhtuda. Aga tänaseks olen täiesti nõus Ivo Linna ütlusega, kui sa tahad olla õnnelik, siis raja oma aed.

Mu aias on olemas kasvuhoone, peenramaa, kompostikast, lastele mängumaja ja liivakast, puukuur ning veesilmaga kiviktaimla.

Ma tahaks, et mul oleks oma kaev, sest kraaniveega aeda kasta on ikka väga kulukas ja vihmavett ka niipalju koguda ei jõua, kui vaja oleks. Ma tahan, et mul oleks oma grillmajake, kus oleks suitsuahi, puupliit ja kamin. Et seal koos sõpradega suveõhtuti istuda või pühapäevahommikusi pannkooke küpsetada. Tahan puupliidi peal moosi keeta, seeni kupatada ja kala praadida. Tahan keldrit, kus hoida oma kasvatud juurvilju ja oma valmistatud hoidiseid. Tahan, et aed oleks lõpuni valmis. Tahan maja ette suurt lillepeenart.

Siin blogis kavatsengi kirjutada, kuidas ma oma aeda rajan ja kuidas ma tasapisi liigun sinnapoole, kus ma kunagi olla soovin.


Kerttu blogi leiad aadressilt blogi.ee/kerttuaed.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles