iDeal kampaania

Kagu-Eesti külapoed hakkavad dušši ja juuksuriteenust pakkuma

Eesti külapood.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Regionaalministeerium eraldas Kagu-Eesti külapoodidele 140 000 eurot regionaaltoetust, mille abil peavad poed pakkuma avaliku internetipunkti, aga ka näiteks juuksuriteenuseid.

Teenuskeskuste programmist rahastatakse kolmes Kagu-Eesti maakonnas 15 külapoe teenusevaliku laiendamist ja 3 uue poe loomist Valgjärve, Karula ja Rõuge valda kokku 139 640 euro ulatuses.

Enim soovitakse toetuse abiga pakkuda WiFi leviala ja avaliku internetipunkti teenuseid. Nende teenuste pakkumist nõudsid ka programmi reeglid. Veel on teenuskeskustel kavas pakkuda toitlustust kohvikus või kiirtoiduna, toidu- ja esmatarbekaupade kojuveo, frantsiisipostkontori, kingsepa, võtmevalmistamise, sularaha väljavõtmise, kompressori kasutamise, pesupesemise, dusi kasutamise ning juuksuri- ja iluteenuseid.

«Näeme tulevikus maapoode oluliste keskustena, kust inimesed saavad lisaks toidukaupadele ka muid igapäevaselt vajalikke teenuseid. Laiem teenuste valik aga loodetavasti parandab omakorda poodide külastatavust ja võimalusi toime tulla. See pilootprogramm on esimene samm selles suunas,» ütles Kiisler.

18-st projektist 3 said rahastuse täismahus. Täismahus rahastatakse Kaagjärve, Tilsi ja Sänna teenuskeskuste loomist.

Kokku esitati kolmes Kagu-Eesti maakonnas 39 taotlust ligi 550 000 eurole.

Nimekiri toetust saavatest projektidest

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles