Libalaenupakkujad kimbutavad foorumites kergeusklikke

Arvutipettused koguvad üha enam hoogu.

FOTO: Mihkel Maripuu

Libalaenupakkujad on laiendanud oma tegevusvälja, otsides kliente vigases eesti keeles ka erinevates foorumites.

Saare Hääl kirjutas, et portaalis Saarlane.ee ripub laenupakkumine, kus ingliskeelsest tekstist on tõlkemasina abil sündinud järgmine pakkumine: «Ma Phil Moore on usaldusväärne laenu, ma ise usaldusväärne laenufirma, annab välja laenu intressimäära 3 protsenti sõbralikult aega 1 kuni 30Yrs ainult, ma pakun välja erinevat tüüpi laen.»

Lisatud on ka e-posti aadress juhuks, kui keegi on laenust huvitatud. Phililt saab nii isiklikku, firma-, äri- kui ka õppelaenu.

Tarbijakaitseameti avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski sõnul võivad pakkumisi kõik saata, kuid nende avaldamise otsuse langetab iga portaal ise.

«Siinkohal tuleb arvestada finantsteenuste reklaamile kehtestatud nõuetega ehk lisada hoiatus, et tegemist on finantsteenuse reklaamiga, ning välja peab olema toodud krediidikulukuse määr jne,» selgitas Turetski.

Igal juhul ei soovita ta inimestel eraisikutelt laenu võtta ja juriidiliste isikute puhul oleks mõistlik veidi tausta uurida ning teabelehe ja laenulepingu tingimustega eelnevalt tutvuda.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles